Słownik pojęć związanych z perfumami

Słownik pojęć związanych z perfumami

Znajomość fachowych terminów związanych z perfumami nie jest co prawda niezbędna, żeby można było cieszyć się starannie dobranymi zapachami, ale jeżeli ktoś chce rozwijać swoje hobby, to warto aby poznał przynajmniej podstawowe pojęcia.

Jak nazywa się papierek do testowania perfum?

W przypadku tradycyjnych sklepów z perfumami powszechną praktyką jest psikanie wybranym zapachem niewielkiego papierka, który następnie wącha się w celu przetestowania perfum. Jego fachowa nazwa to blotter.

Perfumy w buteleczce z atomizerem

Na większą próbkę perfum, na którą składa się nawet kilkadziesiąt mililitrów oryginalnej mieszkanki perfum często mówi się odlewka. Prawidłowe określenie takiej buteleczki z atomizerem to dekant.

Internetowa perfumeria

Obecnie coraz trudniej znaleźć jakikolwiek argument przemawiający za tym, aby wciąż kupować perfumy w tradycyjnych sklepach. Nie dość, że wybór jest wówczas bardzo ograniczony, to dodatkowo ceny są najczęściej o kilka lub kilkanaście procent wyższe niż w internetowej perfumerii. Jedną z najchętniej wybieranych przez klientów jest perfumeria Perfumesco, której oferta została dobrana w taki sposób, aby każdy klient mógł znaleźć tu dla siebie wymarzony zapach.

Perfumy o słodkim zapachu

Ostatnim ciekawym określeniem pasującym do słownika pojęć związanych z perfumami jest gourmand. Słowo to oznacza grupę perfum o słodkim zapachu. Najczęściej kojarzą się one z czekoladą lub wanilią. Klienci zainteresowani zakupem perfum z reguły dzielą się na dwie grupy osób. Pierwsza uwielbia słodkie zapachy, natomiast druga zdecydowanie ich unika.

2 komentarze do “Słownik pojęć związanych z perfumami

Możliwość komentowania jest wyłączona.