Błędy popełniane przez miłośników perfum

Błędy popełniane przez miłośników perfum

Niezależnie od tego czy ktoś interesuje się perfumami od dłuższego czasu czy też dopiero zaczyna swoją przygodę z ładnymi zapachami, wiele osób popełnia te same błędy.

Dzięki temu poradnikowi uda się ich uniknąć i tym samym czerpać więcej radości ze wspaniałych zapachów.

Aplikowanie perfum na nadgarstkach

Co prawda samo nakładanie zapachów na nadgarstki nie jest złe, jednak większość osób łączy to z dziwnym nawykiem ich późniejszego rozcierania. Przez takie postępowanie zaburza się kompozycję zapachową, co dla prawdziwych koneserów ma ogromne znaczenie. Wbrew pozorom nie chodzi jednak o to czym często straszy się klientów perfumerii czy o niszczenie molekuł. Po prostu ocieranie generuje ciepło, które zwiększa szybkość ulatywania nuty głowy.

Złe przechowywanie nowych perfum

Kolejnym błędem, który na szczęście można łatwo poprawić jest nieodpowiednie przechowywanie świeżo zakupionych perfum. O ile osoby kupujące najtańsze zapachy i stawiające je później na parapecie czy też w pełnym świetle raczej nie pogorszą takim postępowaniem zapachu swoich perfum, to trudno zrozumieć osoby potrafiące wydać kilkaset złotych na drogie perfumy, a następnie stawiające je w gorącym pomieszczeniu. Warto więc raz na zawsze zapamiętać, że perfumy nie lubią wysokich temperatur i dotyczy to właściwie wszystkich rodzajów zapachów.

Zdarzało Wam się popełniać opisane powyżej błędy? A może macie jakieś inne wskazówki dla osób, które dopiero zaczynają swoje przygody z perfumami? Jeżeli tak, napiszcie o nich w komentarzach.

2 komentarze do “Błędy popełniane przez miłośników perfum

  1. Za moje dałem dwadzieścia złotych więc nie ma znaczenia gdzie stoją 😀

Możliwość komentowania jest wyłączona.